MEDYCYNA ESTETYCZNA 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Preparaty stosowane w mezoterapii są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu. Często mezoterapia igłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia. Mezoterapia przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Podczas mezoterapii igłowej do naszej skóry na głębokość około 2-3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły wstrzykiwany jest koktajl zawierający cenne substancje, dobierane odpowiednio do każdego przypadku. Najczęściej znajdują się w ich substancje takie jak: kwas hialuronowy, witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty.
Zabiegi mezoterapii igłowej przynoszą szybkie i długotrwałe efekty widoczne już chwilę po odbytej kuracji. Dzięki właściwościom aktywnego koktajlu skóra staje się bardziej gęsta i napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Aby uzyskać zadowalające efekty, zabieg należy powtarzać średnio od 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni. W celu podtrzymania efektu zaleca się powtarzanie mezoterapii co kilka lub kilkanaście tygodni.

Mezoterapia igłowa jest doskonałym narzędziem do walki z wieloma problemami skórnymi.

Mezoterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, jednak w związku z tym, że mamy doczynienia z wkłuciami jest w pewnym stopniu zabiegiem inwazyjnym. Preparaty których używamy są całkowicie bezpieczne i posiadają certyfikat medyczny!

Mezoterapia igłowa okolic oczu

Mezoterapie igłową pod oczy cechuje wysokie bezpieczeństwo oraz bezapelacyjna trwałość otrzymanych rezultatów. Efekty widoczne są niemal natychmiastowo, a odżywiona skóra sprawia że wyglądamy młodziej.

To zabieg polegający na podaniu koktajli odżywczych, bezpośrednio w głąb skóry, z użyciem cienkiej igły. W rezultacie otrzymujemy silne nawilżenie, ujędrnienie oraz redukcję zmarszczek, czy blizn.

Mezoterapia igłowa może być wykonywany zarówno u kobiet, jak u i mężczyzn. W głównej mierze wykorzystuje się ją do odżywiania oraz napinania skóry, walki ze zmarszczkami oraz wiotczejącą skórą, do wzmocnienia skóry wokół oczu.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, bo nieoperacyjna, metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu lipoliza iniekcyjna miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami! Procedura lipolizy iniekcyjnej nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania.

Podczas zabiegu za pomocą małej strzykawki i cienkiej igły podaje się substancję zwaną fosfatydylocholiną, która rozbija komórki tkanki tłuszczowej (adipocyty). Uszkodzone adipocyty są następnie usuwane przez organizm. Czas trwania zabiegu wynosi około 15-20 minut. Po lipolizie klient może wrócić do codziennej aktywności. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów w odstępie 1-1,5 miesiąca. Po zabiegu będzie można zauważyć nie tylko miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, ale także ujędrnienie skóry.

Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć obrzęk, zaczerwienienie lub siniaki w okolicy iniekcji, a okolica poddana lipolizie może być bolesna. Wymienione objawy ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni. Preparaty których używamy są całkowicie bezpieczne i posiadają certyfikat medyczny.

Wypełnianie bruzd KWASEM HIALURONOWYM

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych. Kwas hialuronowy usieciowany przynosi natomiast doskonałe efekty przy modelowaniu twarzy, nosa czy kości policzkowych.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym! Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kremu znieczulającego, co zdecydowanie zwiększa komfort pacjenta podczas wykonywanego zabiegu.

Nici liftingujące PDO

System nici liftingujących PDO powstał kilka lat temu w Korei Południowej. Obecnie jest wykorzystywany w wielu krajach na całym świecie, m.in. w USA, Brazylii i Japonii, a także w państwach Europy Zachodniej i w Polsce. Nici są dopuszczone do użytku w całej Unii Europejskiej i posiadają medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE.

Aplikując nitkę w odpowiednią warstwę skóry właściwej zmuszamy skórę do pracy, tworząc dla niej tzn. rusztowanie. Po ok. 14 dniach następuje silna produkcja kolagenu i trwa to aż do całkowitego rozpuszczenia nici czyli do ok 9-12 miesięcy. Po jej wchłonięciu efekty zabiegu utrzymuje się do około 2 lat.

Warto wspomnieć, że zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest alternatywą dla osób które boją się zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Aplikacja nici w zmarszczkę mimiczną osłabia działanie mięśni dzięki temu zmarszczka jest mniej widoczna.

Modelowanie ust

Do zabiegu powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U osób bardzo wrażliwych można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Rezultaty zabiegu pojawiają się natychmiast. Ostateczny efekt widoczny jest, w zależności od wybranej metody, po 2-7 dniach. Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie zawiera żadnych elementów stałych. Utrzymuje się w tkankach około 6-8 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji, niż przed zabiegiem. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

Modelowanie zmarszczek poprzecznych

...

Koagulacja

Elektrokoagulacja, inaczej termoliza lub diatermia to metoda elektrochirurgii stosowana w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii. Elektrokoagulacja polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Zmienione chorobowo miejsca są poddawane działaniu specjalnej elektrody (igły do elektrokoagulacji), która za sprawą prądu elektrycznego wytwarzającego wysoką temperaturę powoduje termolizę, czyli drobne „oparzenie” tkanki, a w rezultacie prowadzi do uszkodzenia (ścięcia, koagulacji) zlokalizowanego w niej białka.

Za pomocą elektrokoagulacji usuwa się włókniaki, kurzajki i inne zmiany skórne, a także zbędne owłosienie. Ponadto elektrokoagulacja służy do zamykania nadmiernie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jest to zabieg małoinwazyjny i szybki, bowiem wypalenie tkanki tworzącej niepożądaną zmianę (włókniak, prosak, kurzajka, naczynko, cebulka włosa) jest natychmiastowe, a prawidłowo wykonany zabieg nie powinien pozostawić trwałych śladów (blizny, przebarwienia).

Epilacja - usuwanie owłosienia

Do zabiegu epilacji metodą elektrokoagulacji kwalifikują się pojedyncze włosy, np. na górnej wardze (tzw. wąsik niepożądany u kobiet), brwii i inne niepożądane pojedyncze włosy. Zabieg usuwa włosy trwale (na kilka lat) uszkadzając cebulkę włosa, jednakże zależy to od fazy wzrostu włosa.

Epilacja metodą elektrokoagulacji to równie skuteczna metoda jak epilacja laserowa (usuwanie pojedynczego owłosienia), przy czym jest od niej znacznie tańsza. Elektrokoagulacja nie jest zupełnie bezbolesna, a odczucia zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, wielkości zmiany i jej lokalizacji (unerwienie miejsca). W trakcie zabiegu odczuwalne są miejscowo lekkie ukłucia lub mocne ciepło. Czuć również charakterystyczny zapach koagulowanego białka. W przypadku zabiegu zamykania naczynek należy najpierw wyciszyć rumień naczyniowy (zabiegiem lub pielęgnacją domową - zapytaj kosmetologa). Poza tym zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się przybycie na zabieg bez makijażu. Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

ZRÓB PREZENT BLISKIEJ OSOBIE

VOUCHER PODARUNKOWY

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Chcesz zrobić komuś naprawdę miłą niespodziankę? Potrzebujesz oryginalnego, niebanalnego prezentu?
W naszym gabinecie możesz zakupić specjalny bon podarunkowy na dowolną kwotę na wszystkie zabiegi będące aktualnie w ofercie.

voucher podarunkowy